تبلیغات
تناسب اندام توسط کارشناس ارشد تربیت بدنی(گرایش فیزیولوژی ورزش) - دو خوراکی فوق العاده برای کاهش وزن
تناسب اندام توسط کارشناس ارشد تربیت بدنی(گرایش فیزیولوژی ورزش)
تناسب اندام خود را از ما بخواهید سینا عبدالملکی sina_abdolmaleki@yahoo.com
چهارشنبه 6 مرداد 1389

دو خوراکی فوق العاده برای کاهش وزن

چهارشنبه 6 مرداد 1389

نوع مطلب :کاهش وزن، 
نویسنده :sina abdolmaleki

دو خوراکی فوق العاده برای کاهش وزن

چای سبز و کاکائو

مصرف داروهای ضد چاقی که حتی مورد تایید سازمان ‌های بین ‌المللی غذا و دارو هستند، با عوارضی همچون پیری زودرس پوست و بروز مشکلات قلبی - عروقی و انعقادی همراه است.

 

پس چه باید کرد؟ 

به گزارش ایسنا، دکتر فریبرز فرساد، دبیر انجمن علمی داروسازان ایران با اعلام این خبر گفت: مصرف داروهای ضد چاقی با دفع چربی از بدن، باعث اختلال در روند جذب ویتامین‌های محلول در چربی(ویتامین های A ، D ، E و K )‌ و بروز مشکلات مختلفی از جمله کمبود ویتامین و املاح می شوند.

 

وی افزود: در چنین شرایطی ویتامین‌های  A و D  همراه با چربی ‌های دفعی از بدن خارج می ‌شوند و این مساله تاثیرات سوء از جمله از دست رفتن طراوت، شادابی پوست و پیری آن را موجب می ‌شود.

 

این متخصص داروسازی بالینی گفت: بیماران قلبی و عروقی که داروهای ضد انعقاد از جمله وارفارین مصرف می ‌کنند، در صورت مصرف این گونه داروهای ضد چاقی، در پی دفع ویتامین K با مشکلات انعقاد خون مواجه می شوند که جان آن ها را به خطر می‌ اندازد.

 

دکتر فرساد با اشاره به این که هیچ دارویی بدون عارضه نیست، گفت: به دلیل شیوع روزافزون چاقی، تبلیغات روی داروهای ضد چاقی در دنیا افزایش یافته، اما چون سودآور است به عوارض احتمالی و جانبی آن کمتر اشاره می ‌شود.

 

دبیر انجمن علمی داروسازان ایران گفت: تنها در موارد چاقی مرضی که ضریب توده بدنی(BMI) از 27 بالاتر باشد، می ‌توان از طریق ورزش و رژیم غذایی مناسب یعنی کاهش حجم غذا و حذف مواد پُرکالری از جمله غذاهای چرب، نوشابه‌ ها و شیرینی‌ ها به اهداف کاهش وزن دست یافت.

 

وی گفت: مصرف دارو و جراحی ‌های درمانی در موارد چاقی‌ های مفرط و آن هم با تجویز پزشک اولویت‌ های آخر را تشکیل می‌ دهد.

 

وی به افراد چاق پیشنهاد کرد تا از شکلات تلخ و چای سبز به عنوان دو ماده مهم و موثر در کاهش وزن که از سوی سازمان‌های بین‌المللی غذا و دارو توصیه شده است، استفاده کنند.

تناسب اندام خود را زیر نظر کارشناس رسمی تربیت بدنی انجام دهید

                                  برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
                                                               
                                                      
                                                    
sina_abdolmaleki@yahoo.com