تبلیغات
تناسب اندام توسط کارشناس ارشد تربیت بدنی(گرایش فیزیولوژی ورزش) - امکان کوری با رژیم آب درمانی
تناسب اندام توسط کارشناس ارشد تربیت بدنی(گرایش فیزیولوژی ورزش)
تناسب اندام خود را از ما بخواهید سینا عبدالملکی sina_abdolmaleki@yahoo.com
چهارشنبه 6 مرداد 1389

امکان کوری با رژیم آب درمانی

چهارشنبه 6 مرداد 1389

نوع مطلب :کاهش وزن، 
نویسنده :sina abdolmaleki

امکان کوری با رژیم آب درمانی

آب درمانی

مسوول کمیته آموزش همگانی انجمن تغذیه ایران گفت: رژیم‌ های نامناسب غذایی، عوارضی چون سوء تغذیه را به همراه دارد بنابراین باید زیر نظر یک رژیم‌ شناس، برنامه ی غذایی خود را تنظیم کرد.

 

دکتر برلیانت بزرگمهر در گفتگو با ایسنا، افزود: برخی افراد تنها یک ماده ی غذایی را مصرف می ‌کنند و به عبارت دیگر تک خوری می ‌کنند؛ این در حالی است که بر اساس توصیه متخصصان، افراد باید از 5 گروه غذایی اصلی شامل شیر و لبنیات، نان و غلات، سبزی ‌ها و میوه‌ ها، گوشت و حبوبات و مغز دانه‌ ها و تخم مرغ تغذیه کنند البته امکان دارد که گروهی را جانشین گروه دیگر کرد اما نباید آن ها را از برنامه غذایی حذف کرد.

 

وی تاکید کرد: غذای افرادی که تک خوری می ‌کنند، تنوع غذایی ندارد این در حالی است که یکی از عوامل بیماری و سوء تغذیه، نداشتن تنوع غذایی است.

 

مسوول کمیته آموزش همگانی انجمن تغذیه ایران با بیان این که متابولیسم برخی مواد مغذی با مواد غذایی دیگر کامل می‌ شود، گفت: مواد پروتئینی باید با کربوهیدرات ‌ها مصرف شوند تا تاثیر لازم را بر بدن داشته باشند یا آهن با مواد اسیدی بهتر جذب می‌ شود بنابراین رژیم‌ های مبتنی بر تک خوردن نه تنها نیاز بدن را تامین نمی ‌کند بلکه باعث ایجاد دلزدگی و در نتیجه حرص و ولع برای مصرف غذاهای مختلف می‌ شود.

 رژیم آب درمانی هم به سوء تغذیه منجر می‌ شود و هم ورم سلولی ایجاد می ‌کند؛ به گونه ‌ای که آب داخل سلول زیاد می ‌شود و می ‌تواند عوارضی چون کوری و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد

وی با بیان این که رژیم ‌های کم کالری نیز نیاز بدن را تامین نمی ‌کند، اظهار کرد: ‌این گونه رژیم، بدن را دچار سوء تغذیه می‌ کند چون بدن به متابولیسم پایین عادت می‌ کند و غذاهای معمولی تکافوی نیاز بدن را نمی‌ کند.

 

بزرگمهر با اشاره به رژیم آب درمانی گفت: این رژیم هم به سوء تغذیه منجر می‌ شود. علاوه بر آن، ورم سلولی ایجاد می ‌کند؛ به گونه ‌ای که آب داخل سلول زیاد می ‌شود و می ‌تواند عوارضی چون کوری و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد.

رژیم لاغری

این مشاور تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به برخی رژیم ‌ها که مبتنی بر قطع مصرف کربوهیدرات ها است، اظهار کرد: اگر قند و نشاسته از برنامه غذایی حذف شود، سوخت به سلول های عصبی نمی ‌رسد در نتیجه فرد به عوارضی چون کاهش تمرکز، ضعیف شدن حافظه و عصبی شدن دچار می ‌شود.

 

بزرگمهر در پایان در پاسخ به این پرسش ایسنا که آیا افرادی که موضعی چاق هستند می ‌توانند نقاط مشخصی از بدن خود را لاغر کنند، اظهار کرد: رژیم های لاغری غلط باعث سوختن پروتئین به جای چربی می ‌شود در نتیجه اندام هایی مانند صورت لاغر می ‌شود بنابراین به منظور لاغر کردن نقاط خاصی از بدن، باید زیر نظر رژیم شناس و متخصص تغذیه، رژیم گرفت.

تناسب اندام خود را زیر نظر کارشناس رسمی تربیت بدنی انجام دهید

                                  برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
                                                               
                                                      
                                                    
sina_abdolmaleki@yahoo.com